یکه تازی شیائومی در بازار گوشی‌ اندرویدی 5G

یکه‌تازی شیائومی در بازار گوشی‌ اندرویدی 5G

مدتی است شرکت‌های چینی تولیدکننده گوشی‌ هوشمند به دلیل ارائه دستگاه‌های مقرون‌به‌صرفه با عملکرد مناسب، از سوی افراد بسیاری در سراسر جهان مورد قبول واقع شده‌اند. یکی از بهترین و معروف‌ترین آن‌ها شیائومی است که سالانه محصولات جذابی به بازار عرضه می‌کند.

به گزارش گیزموچاینا، شیائومی هند به‌تازگی جزئیات پیشرفت اخیر خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است. این شرکت با انتشار پستی، اعلام کرد که به برترین برند تلفن هوشمند اندرویدی 5G جهان تبدیل شده است.

غول فناوری چینی این خبر را از طریق توئیتر رسمی خود به اشتراک گذاشت و منبع آن را استراتژی آنالیتیکس ذکر کرد. حتی در این پست، تصویری وجود دارد که ثابت می‌کند شیائومی برند شماره یک گوشی‌های هوشمند اندرویدی 5G است و در سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی ۲۵٫۷ درصد سهم بازار را در اختیار داشته. بر اساس گزارش استراتژی آنالیتیکس، این شرکت ۲۴ میلیون دستگاه تلفن هوشمند مجهز به 5G را در این سه‌ماهه از طریق برندهای می و ردمی به فروش رسانده است. در ادامه توییت منتشرشده و ترجمه آن را مشاهده می‌کنید:

Mi Fans, we’re thrilled to announce that as per the latest report from Strategy Analytics, #𝗫𝗶𝗮𝗼𝗺𝗶 is now the 𝗪𝗼𝗿𝗹𝗱’𝘀 𝗡𝗼. 𝟭 #𝟱𝗚 𝗕𝗿𝗮𝗻𝗱! 📶

We’re all-in to bring you the best of tech & this milestone is a testament of your love towards us. #NoMiWithoutYou ♥️ pic.twitter.com/pFLMkkduzx
— Mi India #SmarterLiving2022 (@XiaomiIndia) August 27, 2021

در این گزارش ذکر شده است که عرضه گوشی‌ هوشمند مقرون‌به‌صرفه 5G به شیائومی کمک بسیار در پیشتازی میان رقبای خود در بازار کرده است و همین مسئله باعث شده فروش بیشتری نسبت به دیگران داشته باشد. البته طبق آمار، فروش کلی گوشی‌ هوشمند 5G توسط شیائومی کمتر از سامسونگ است. استراتژی آنالیتیکس می‌گوید

عملکرد شیائومی آن را کمی عقب‌تر از سامسونگ قرار می‌دهد. غول فناوری کره جنوبی در ۱۰ فصل گذشته ۷۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند 5G وارد بازارهای جهانی کرده که آماری بی‌نظیر و چشمگیر است. سامسونگ اولین گوشی‌های 5G جهان را در ‌سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۹ عرضه کرد.

پس از شیائومی شاهد درخشش ریلمی هستیم که ۱۸٫۵ درصد سهام بازار گوشی‌ اندرویدی 5G را به خود اختصاص داده است. در مقام‌های بعدی اوپو، ریلمی و سامسونگ را مشاهده می‌کنیم که به ترتیب ۱۷٫۹، ۱۶٫۷ و ۵٫۹ درصد بازار را در دست دارند.

چندی پیش گزارشی مبنی بر برتری برند چینی ویوو در بازار گوشی‌های 5G منطقه آسیا و اقیانوسیه منتشر شده بود. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده، ویوو و شیائومی به ترتیب ۲۰ و ۱۹٫۳ درصد از سهم بازار این دو بخش را به خود اختصاص داده بودند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت درحالی‌که شیائومی در بازارهای مختلف خارجی خوش درخشیده، ویوو رهبری بازار آسیا و اقیانوسیه را بر عهده گرفته است.

azizi
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.